31.03.2021

Професійне свято

Професійне свято у всіх акушерів відзначають 5- го травня. Свято відзначають у 75 країна світу та майже 10 тисяч акушерів-гінекологів України.

Свято задумане і проводиться для того, щоб громадськість більше дізналася про цю благородну професію та її значущість.

Ідея проведення цього свята була запропонована в 1987 році в Нідерландах на конференції Міжнародної конфедерації акушерок. Але тільки з 1992 року день акушерки став проводитися щорічно.

Всесвітній День акушерки – це не тільки професійне свято, але і свято всіх людей на планеті.

Акушерство (від французького accoucher, дослівно – допомагати при пологах) – наука, що вивчає організм жінки, пов’язаний з вагітністю та пологами. Людина цієї професії повинен володіти колосальними знаннями в цій області. І професія ця належати до старовини. Ще в первіснообщинному ладі були спеціальні жінки, які надають допомогу жінкам при пологах.

Так, вважається, що початок був покладений в Стародавній Індії, там вперше стали вивчати цю галузь медицини. У Стародавній Греції теж були такі жінки – помічниці, вони перерізали пуповину.

У Стародавньому Римі кожен орган мав свою богиню, і щоб догодити їй, жінка-повитуха мала все знати. Наприклад, богиня Проза допомагала малюкові, який йшов головкою вперед. Богиня Постверта – допомагала при сідничному і поперечному передлежанні. Агріппа - допомагала дітям, які йдуть ніжками вперед. Жінка – повитуха мала зробити приношення потрібної богині.

У слов’ян роль акушерки виконувала повитуха, така жінка вважалася посланцем Божої матері. Її дуже поважали й навіть святкували 10 січня День повитух і породіль, а по церковному це свято називається Свято собору Пресвятої Богородиці.

16 століття – виходять у світ перші довідники – посібники, 18 століття – відкриваються в Європі перші пологові будинки.

У XVIII столітті винайшли інструмент з назвою «акушерські щипці». В той самий час почали відкриватися клініки та школи, де стали навчати фахівців – акушерів. Нарешті акушерство стало окремою галуззю.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне